Grzęda Sokalska

    Jak to się zaczęło?

   W roku 2022 rozpoczęliśmy realizację projektu "Przywrócić nadzieję", którego celem jest pobudzenie aktywności młodzieży z terenu 6 gmin: Łaszczów, Tyszowce, Telatyn, Ulhówek, Jarczów i Rachanie. Jednym z kluczowych elementów przeprowadzonej diagnozy była słaba znajomość swojej Małej Ojczyzny przez lokalną młodzież. 

    W ramach projektu opracowaliśmy turystyczną mapę Grzędy Sokalskiej, która jest pierwszą tego typu publikacją dotyczącą tego terenu. Zależało nam, żeby pokazać atrakcje, których jak się okazuje jest na tym terenie całkiem sporo, ale również zależało nam na pokazaniu granic historycznych, których na tym terenie licznie występowały. 

    Zaskoczeni ogromnym zainteresowaniem jakie mapa wzbudziła, bardzo szybko pojawił się naturalny pomysł organizacji rajdu promocyjnego tej właśnie publikacji i pokazującego niedostępne na codzień aktrakcje Grzędy Sokalskiej.

    Współtwórcy mapy ustalili datę tj.: 29 kwietnia 2023r. (początek majówki) oraz miejsce, czyli: zagłębie cerkiewne Myców, Wyżłów, Chłopiatyn, Budynin, Korczmin, Dłużniów, Oserdów. Bardzo szybko dołączyły do nas dwie Gminy, na terenie których będzie się to wydarzenie odbywało, czyli Gmina Ulhówek i Gmina Dołhobyczów

    Poniżej w formularzu prezentujemy, Państwu szczegóły dotyczące rajdu i zachęcamy do udziału. Mamy nadzieję, że uda się w ten sposób wypromować Grzędę Sokalską jako ciekawe miejsce. Już teraz wiemy, że w naszym rajdzie będą brali udział goście z Niemiec i Ukrainy. Dlatego też nie może tam zabraknąć nikogo, kto interesuje się turystyką, pograniczem, kulturą, Grzędą Sokalską czy Roztoczem.

 

Więcej informacji i rejestracja uczestników rajdu odbywa się poprzez formularz (kliknij w ten link):

Rejestracja uczestników Rajd po Grzędzie Sokalskiej - Formularze Google

Do zobaczenia 29 kwietnia 2023 i pamiętajcie, że dla każdego z zarejestrowanych uczestników będzie przygotowany

1 egzemplarz mapy. 

 

 

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania dotyczące rajdu skorzystajcie z poniższego formularza kontaktowego lub zadajcie takie pytanie w formularzu rejstracyjnym.
Oczywiście zachęcamy też do kontaktu poprzez nasz e-mail: czajnia@o2.pl i na profilu facebookowym oraz pod nr telefonu 533 700 101.  

 • Konwent Młodzieży

  Konwent młodzieży to spotkanie młodzieży z terenu Grzędy Sokalskiej (na potrzeby projektu ograniczyliśmy ją do zasięgu gmin: Jarczów, Dołhobyczów, Łaszczów, Rachanie, Tyszowce, Telatyn, Ulhówek), które ma na celu pobudzić młodzież do działania poprzez spotkania, warsztaty i koncerty .   
 • Mapa Grzęda Sokalska i Pobuże

 • Konkurs wiedzy o Małej Ojczyźnie

  W ramach projektu Przywrócić nadzieję rozpoczeliśmy organizację konkursu wiedzy o Małej Ojczyźnie. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gmin: Łaszczów, Tyszowce, Ulhówek, Dołhobyczów, Telatyn, Jarczów i Rachanie.
 • Rajdy po Grzędzie Sokalskiej

 • Media

 • Projekty

  Grzęda Sokalska okazała się bardzo wdzięcznym tematem do pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania. Udało nam się już kilka projektów zrealizować. Poniżej zamieszczamy ich wykaz.

Formularz kontaktowy